Baskan Topcu Kirkpinar Er Meydaninda

    09-15 Temmuz 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan 657. Kirkpinar Yagli Güresleri için Demreli Pehlivanlar yola çikti.

    Demre Belediyesinin finanse ettigi güres takimi 50 sporcusu ile 3 gün sürecek olan Kirkpinar güreslerinde daha önceki yillarda oldugu gibi her boyda kürsüde yer almak için sezon boyunca çok siki hazirlanarak iddiali bir sekilde Demre Belediye Baskani Süleyman Topcu’nun maddi manevi motivasyonuyla Kirkpinar’a ugurlandilar.

    Demre Gençlik Hizmetleri Spor Ilçe Müdürlügü Güres Antrenörü Kahraman Sahin, Kirkpinar güreslerinde Iddiali olduklarini belirterek, “Demre Belediye Baskanimiz Sayin Süleyman Topcu’nun destekleriyle bu yil 657.si düzenlenecek olan tarihi Kirkpinar yagli pehlivan güreslerine, Demre Belediyesi güresçileri olarak, çok siki hazirlandik. 50 sporcumuz ve en büyük destekçimiz olan Belediye Baskanimiz ile birlikte yola çiktik. En az bes boyda altin madalya olmak üzere çok sayida sporcumuz ile kürsüde olacagimiza inaniyoruz. Saha içi ve disinda her zaman yanimizda olan en büyük destekçimiz, kendisi de kispet giyip güres tutan, ata sporumuz güresi bilen, sporun ve sporcunun her zaman yaninda olan, baskanimiz Sayin Süleyman Topcu’ya bütün arkadaslarim adina tesekkür ederim.” Dedi.

    Demre Belediye Baskani Süleyman Topcu “Demre Belediyesi olarak her zaman oldugu gibi sporun, sporcunun ve ata sporumuz olan yagli pehlivan güreslerinin çok daha iyi bir noktaya gelmesi için her türlü çabayi ve destegi gösteriyoruz. Bugün de tarihi Kirkpinar yagli pehlivan güresleri için 50 pehlivanimiz ile er meydaninda yerimizi alacagiz. Hemserilerime güvenim tamdir. Saha içinde de pehlivanlarimizin yaninda olacagim, Demre’ye birçok boyda madalya ile dönecegimize inaniyorum. Tüm sporculara basarilar diliyorum.” Dedi.