Demreli Pehlivanlar Baskan Topcu’yu Ziyaret etti.

  Demreli Pehlivanlar Baskan Topcu’yu Ziyaret etti.

   

  Bu yil 657.si düzenlenen Kirkpinar Yagli Pehlivan güreslerinde basarili olan pehlivanlar Demre Belediye Baskani Süleyman Topcu’yu ziyaret etti.

  Antrenörleri Kahraman Sahin ile birlikte, Demre Belediye Baskani Süleyman Topcu’yu ziyaret eden, tesvik 2 boyunda 211 sporcu arasinda final yaparak Demre’ye ikincilik madalyasi getiren güresçi Serhat Atalay ve Minik 2 boyunda 197 sporcu arasinda çeyrek final müsabakasi sonunda 5. olan güresçi Arda Çetin Demre Belediye Baskani Süleyman Topcu tarafindan çesitli hediyeler ile ödüllendirildi.

  Demre Belediye Baskani Süleyman Topcu, ziyarette bulunan pehlivanlara tesekkür ederek, “bundan sonra ki güreslerde daha basarili olacaginiza inaniyorum. Demre Belediyesi ve Baskaniniz olarak benim yapmam gereken ne varsa yapiyorum sizlerden de, yapabileceginizin en iyisini bekliyorum, bundan sonra ki güreslerde kürsüde daha çok Demreli pehlivan görmek istiyorum. Önümüzde ki yillarda Demre den bir baspehlivan çikaracagimiza ve insallah altin kemeri de Demre’mize getirecegimize inaniyorum.” Dedi.

   

  Demre Gençlik hizmetleri ve spor ilçe müdürlügü ve Demre Belediyesi güres takimi antrenörü Kahraman Sahin’de, “tarihi 657. Kirkpinar yagli pehlivan güreslerinde Demre’yi temsil eden iki güresçimiz çok zorlu müsabakalar yaparak bir çeyrek final ve bir final basarisi gösterdiler. Demre belediyesi güres takimimiz henüz yeni bir olusum olup, Demre Belediye Baskanimiz Sayin Süleyman Topcu’yu altyapiya verdigi önem ve maddi manevi destekleriyle çalismalarimizin ilk meyvesi olan bu basarilari elde ettik. Güreslerde basarili olan Serhat Atalay ve Arda Çetin pehlivanlarimiza yine basarilari nedeniyle bir üst boyda güresme hakkini kazanan Belediyemiz güres takimi sporcularindan Serkan Yatkin, Durali Avci, Abdullah Kaya ve yine Demreli pehlivanlarimizdan Semih Bayram Yilmaz ile Ali Cansev de bir üst boyda güresmeye hak kazandilar. Öncelikle belediye baskanimiza ve sporcu arkadaslarima tesekkür ederim.” Dedi.